Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: od 2 do 7 dni roboczych
Producent: Saracen

SARACEN RE-LEVE-MIX

Bezzbożowa i niskoskrobiowa pasza w formie musli, bez dodatku lucerny.

 

Pasza przeznaczona dla sportowych koni, które nie tolerują wysokiego poziomu skrobi w diecie lub źle reagują na pasze zbożowe/owies. Mieszanka nie zawiera ziaren zbóż. Sprzyja zachowaniu równowagi psychicznej nadpobudliwych koni. Szczególnie polecana koniom z tendencją do sztywnienia mięśni i po mięśniochwacie. Bezpieczna i zdrowa w stosowaniu u koni z problemami wrzodowymi. Bardzo dobrze sprawdza się w diecie koni rajdowych i WKKW ponieważ jest wysokokaloryczna i spełnia wymagania energetyczne koni poddawanych dużemu wysiłkowi. W składzie wysoko strawne włókna "Super-Fibres", które dostarczają długouwalnianej energii oraz wspierają zdrowie przewodu pokarmowego. Wysoki poziom antyoksydantów poprawiających pracę i wydajność mięśni. Wysokiej wartości biologicznej białka, które sprzyjają szybkiej regeneracji mięśni.

 

Kluczowe cechy

  • Optymalne zdrowie mięśni – badania przeprowadzone przez Kentucky Equine Research i dr Stephanie Valberg wykazały występujące większe uszkodzenia mięśni u koni pozostających na wysokoskrobiowej diecie. Dawka pokarmowa oparta na produktach Re-Leve-Mix i 0.5-1.5kg Equi Jewel zapewnia niski poziom skrobi i cukrów, jednocześnie spełniając potrzeby żywieniowe koni w najwyższym sporcie
  • Zapewnia dostawę wysokiej wartości biologicznej białka i kultur drożdży
  • Posiada certyfikat BETA, jako produkt dla koni zmagających się z chorobą wrzodową
  • Unikalny pakiet antyoksydacyjny, którego źródłem są naturalne składniki – witamina E, selen i witamina C
  • Bez dodatku zbóż i lucerny
  • Zawiera BMC(pochodne alg morskich) - dla wsparcia układu pokarmowego i układu kostnego
  • Szerokie spektrum witamin i minerałów dla zdrowia

 

SKŁAD

Łuska soi, ścinki wysłodków buraczanych, płatki grochu, płatki soi, melasa, granulowana trawa, olej sojowy, wyciąg ze słonecznika, wodorofosforan wapnia, chlorek sodu, algi morskie, witaminy i minerały, aromat czarnej porzeczki, drożdże

               

ANALIZA ODŻYWCZA

Energia strawna 12.9%

Olej 9%

Białko 13%

Włókno 18.5%

Skrobia 8%

Witamina A 12.000 iu/kg

Witamina D 1.200 iu/kg

Witamina E 380 iu/kg

Selen 0.53 mg/kg

Cukry 6%

 

DAWKOWANIE

Producent rekomenduje nawilżanie paszy i/lub dodanie sieczki.

Re-Leve-Mix można stosować również w formie meszu – w proporcji 1:2 z wodą, czas przygotowania to 10 minut

Paszę można skarmiać na sucho.

Średnie dawkowanie to 500g-1kg/100kg masy ciała konia.

Pamiętaj o karmieniu według wagi paszy, a nie objętości. Przed wprowadzeniem paszy do diety należy dokładnie zważyć objętości miarek oraz wprowadzać nowe produkty stopniowo, przez okres 3-4 dni.

Upewnij się, że koń otrzymuje paszę objętościową (siano lub sianokiszonkę) w prawidłowej dawce - minimum 1%, optimum między 1,5-2% masy ciała oraz ma stały dostęp do świeżej czystej wody i lizawki solnej.

Worek SARACEN Re-leve-mix waży 20kg.