Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: od 2 do 7 dni roboczych
Producent: Top Spec

TopSpec Lite Feed Balancer 15kg

Balancer dla koni i kuców dobrze wykorzystujących paszę.

 

Lite Feed Balancer nie zawiera ziaren zbóż, charakteryzuje się niskim poziomem skrobi i cukrów , dzięki czemu jest idealna dla koni nadpobudliwych. Średnia zawartość białka wspiera układ mięśniowy, jednocześnie nie prowadząc do przyrostu masy konia. Balancer zapewnia niezbędne składniki odżywcze koniom i kucom w lekkiej i średniej pracy w formie niskokalorycznego granulatu.

Jest bezpieczny w stosowaniu u koni po przebytym ochwacie.

 

Kluczowe cechy:

  • Wsparcie dla kopyt: naukowo udowodniony poziom biotyny w składzie (15mg/dzień dla konia o masie 500kg), co w połączeniu z metioniną, cysteiną, wapniemj, cynkiem, miedzią, jodem i witaminą A znacznie poprawia jakość rogu kopytowego. Źródła chelatowanej miedzi i cynku są zawarte w formule paszy.
  • Wysoki poziom antyoksydantów: witaminy A, C, E i selenu
  • Zawiera dodatek drożdży dla wsparcia mikroflory jelita grubego - istotnego elementu dla koni na restrykcyjnej diecie

 

DAWKOWANIE

Średnie dawkowanie to 100g/100kg masy ciała konia.

Pamiętaj o karmieniu według wagi paszy, a nie objętości. Przed wprowadzeniem paszy do diety należy dokładnie zważyć objętości miarek oraz wprowadzać nowe proprodukty stopniowo, przez okres 3-4 dni
Upewnij się, że koń otrzymuje paszę objętościową (siano lub sianokiszonkę) w prawidłowej dawce - minimum 1%, optimum między 1,5-2% masy ciała oraz ma stały dostęp do świeżej czystej wody i lizawki solnej.