Wczytuję dane...
Waga produktu: 15 kg
Realizacja zamówienia: od 2 do 7 dni roboczych
Producent: Marstall

Mash to gotowa, lekkostrawna i smaczna mieszanka do skarmiania na ciepło, która pomaga regulować procesy trawienne u koni. Składa się wyłącznie z naturalnych produktów takich jak siemię lniane, wytłoki z jabłek, otręby pszenne i wiele innych dodatków wspomagających trawienie i regenerację błony śluzowej żołądka i jelit.

Wysoki udział wielonienasyconych kwasów tłuszczowych wpływa na poprawę stanu skóry i błyszczącą sierść, a śluz pochodzący z siemienia lnianego działa osłonowo na układ pokarmowy. Mash podawany na ciepło jako dodatkowy posiłek zalecany jest szczególnie koniom po kolkach, operacjach, odrobaczaniu, przy zaparciach oraz podczas okresu linienia jesienią i na wiosnę. Jest bardzo chętnie pobierany nawet przez wybredne konie oraz konie starsze, mające trudności z przeżuwaniem pokarmu. Porcja meszu wpływa również pozytywnie na samopoczucie koni narażonych na duży wysiłek i stres (np. zawody, transport, nowa stajnia, okres kopulacyjny itp.)

Produkt jest całkowicie pozbawiony substancji konserwujących i zapachowych oraz preparatów witaminowych - wszystkie składniki odżywcze występują w formie naturalnej. Dzięki temu Mash może być stosowany jako podstawa kuracji leczniczych zaleconych przez lekarza weterynarii zastępując całkowicie paszę treściwą.

Dla zdrowych koni paszę Mash stosuje się 3 razy w tygodniu jako dodatkowy posiłek w celu urozmaicenia diety i regulacji pracy jelit

   
Składniki Zawartość
     
Płatki jęczmienia 47,0 %
Otręby pszenne 18,5 %
Siemię lniane 10,0 %
Makuch lniany 10,0 %
Wytłoki z jabłek 10,0 %
Olej rzepakowy rafinowany 2,0 %
Węglan wapnia    
Chlorek sodu    
Kozieradka    
Stewia cięta i wysuszona

Analiza wartości odżywczych  
Energia 12,50MJ
Białko surowe 13,50%
Białko ogólne strawne 88,00g
Tłuszcz surowy 7,50%
Włókno surowe 8,30%
Popiół surowy 5,20%
Wapń 0,80%
Fosfor 0,40%
Sód 0,30%
Magnez 0,20%
Skrobia 28,70%
Cukier 3,00% 

Mash do regularnego spożycia:
     
Mały koń/kuc 0,25 - 0,5 kg/dzień
Folblut 0,5 - 0,75 kg/dzień
Duży koń 0,75 - 1,25 kg/dzień
     
Podawać 1 - 3 razy po namoczeniu (1 litr wody - 0,5 kg Mash). Pozostawić do namoczenia przez około 15 - 20 minut. Podawać po ostygnięciu, lekko ciepłe.
 
1 litr Mash = 450 g
 

.