Wczytuję dane...
Waga produktu: 15 kg
Realizacja zamówienia: od 2 do 7 dni roboczych
Producent: Eggersmann

Nasze musli jabłkowo-marchewkowe to bezowsowa mieszanka paszowa o wyjątkowo niskiej zawartości białka, z obrobionymi hydrotermicznie płatkami zbóż oraz naturalną mocą jabłka i marchwi.

Musli jest przeznaczone dla wszystkich kuców i koni w lekkiej i średniej pracy, u których wskazane jest wykluczenie z diety owsa, ale które wciąż potrzebują zbilansowanego i naturalnego żywienia. Jest również idealne dla koni podatnych na alergie i koni, które potrzebują smacznej paszy, będącej dodatkiem do żywienia pastwiskowego. Musli to nie zawiera granulatu, melasy ani dodatku witamin i minerałów. Dzięki dodatkowi EMH, układ trawienny jest szczególnie odciążony i wspierany. Źródła energii w postaci płatków jęczmiennych i kukurydzianych oraz oleju z ostropestu stymulują metabolizm konia bez wpływu na równowagę białkową. Obróbka termiczna ziarna i wysoka zawartość włókna sprzyjają przeżuwaniu i lepszemu naślinieniu paszy oraz optymalizują trawienie paszy. W ten sposób pasza ta zapewnia równowagę flory jelitowej, co zapobiega nadmiernemu zakwaszeniu. Nasiona słonecznika dostarczają olejów roślinnych, lecytyny i wtórnych substancji roślinnych (takich jak fitosterole). Chleb świętojański, jabłko i marchew pobudzają apetyt, wspomagają trawienie oraz zawierają cenne witaminy i minerały naturalnego pochodzenia. Zbilansowany i zróżnicowany skład zapewnia wolne pobieranie paszy, a tym samym optymalizuje dostępność składników odżywczych.


Zalety w skrócie:
- optymalny dodatek do żywienia pastwiskowego
- wysoka zawartość włókna strukturalnego zwiększa intensywność żucia i poprawia naślinienie paszy
- musli odpowiednie dla koni podatnych na alergie, bez melasy, pszenicy i owsa
- apetyczne dzięki naturalnym składnikom
- wyjątkowo smaczne – dlatego jest idealne dla wybrednych koni

 

Białko strawne: 58,0 g/kg

Energia strawna: 12,2 MJ/kg

 

Dawkowanie: Przy lekkiej i średniej pracy 200-300 g/100 kg m.c. Paszę należy uzupełnić o dodatek preparatu mineralno-witaminowego – zalecamy łączenie z naszymi Mineral Bricks.

Musli pakowane jest w 15 kg worek

Białko strawne: 58,0 g/kg

Energia strawna: 12,2 MJ/kg

 

Dawkowanie: Przy lekkiej i średniej pracy 200-300 g/100 kg m.c. Paszę należy uzupełnić o dodatek preparatu mineralno-witaminowego – zalecamy łączenie z naszymi Mineral Bricks.

 

Skład:

Jęczmień (płatkowany) 35,6%

Kukurydza (płatkowana) 29,1%

Wytłoki owocowe (z jabłek) 19,6%

Sieczka z lucerny 4,3%

Olej z ostropestu 2,2%

Nasiona słonecznika 2,0%

Chleb świętojański kruszony 2,0%

Marchew (suszona) 1,4%

Jabłko (suszone) 1,4%

Wytłoki marchwiowe 1,3%

Węglan wapnia 0,7%

 

Analiza:

Białko surowe 8,90%

Tłuszcz surowy 5,70%

Włókno surowe 8,80%

Popiół surowy 3,40%

Wapń 0,40%

Fosfor 0,25%

Sód 0,03%

Magnez 0,10%

Skrobia 36,70%

Cukier 5,80%