Wczytuję dane...
Waga produktu: 25 kg
Realizacja zamówienia: do 10 dni roboczych
Producent: Eggersmann

LantbruksStro niealergizująca, wysokochłonna, czysta mikrobiologicznie ściółka wiórowa. Szczególnie wskazana dla koni sportowych, oraz koni z RAO / COPD lub po zabiegach klinicznych oraz koni będących na diecie.

  • Produkt w 100% naturalny, produkowany z drzew świerkowych – bez związków chemicznych
  • wióry odpylone, nie kurzą się, nie osadzają w obrębie układu oddechowego zwierzęcia, antyalergiczne
  • zamknięty proces produkcji w połączeniu z obróbką termiczną gwarantują czystość mikrobiologiczną produktu
  • wysoka wydajność: średnio tylko jedno opakowanie ściółki LantbruksStro na tydzień dla boksu o wymiarach 4 m x 3 m
  • redukuje zapach amoniaku
  • zachowuje sypkość
  • odpylone wióry drzewne nie zawierają kurzu i pyłu, nie osadzają się na skórze i w układzie oddechowym zwierząt i ludzi
  • proces suszenia gwarantuje brak pleśni, grzybów, bakterii chorobotwórczych
  • znacznie lepsza wydajność dzięki niskiej wilgotności (8-15%)
  • łatwe użycie - 25 kilogramowa kostka jest sprasowana do objętości 128 litrów, w użyciu rozpręża się do 600 litrów.

Sugerowany sposób użycia

Boks o wymiarach 4m na 3m ścielimy 3 kostkami ściółki wiórowej. Codziennie usuwamy odchody, oblepiające je wióry doskonale absorbują wilgoć, eliminując możliwość zabrudzenia czystej ściółki. Raz w tygodniu dokładamy jedno opakowanie LantbruksStro. Po 4-6 miesiącach po opróżnieniu boksu, ścielimy go na nowo. Faktyczne zużycie ściółki jest uzależnione między innymi od konia i może się w znacznym stopniu różnić. Powstały obornik doskonale nadaje się jako nawóz.

Charakterystyka produktu

Wióry są miękkie i giętkie, nie powodują urazów okolicy około kopytowej. Są elastyczne, chroniąc delikatne struktury- wiązadła, ścięgna i stawy. Są szczególnie chłonne, dzięki czemu w boksach zawsze panuje wysoka higiena.

Gwarancja jakości

Produkty Peer-Span nie są odpadami, powstają z myślą o zwierzętach. Gwarantujemy, że nasze produkty są naturalne i nie zawierają żadnych środków chemicznych. Proces produkcji jest w pełni zautomatyzowany - od strugania wiórów, poprzez czyszczenie i prasowanie, aż do opakowania gotowego do transportu. Bez względu na pory roku każda partia produktu jest dokładnie taka sama. Pięciodniowy proces suszenia w temperaturze 70oC gwarantuje mikrobiologiczną czystość produktu. Oznacza to, że ściółka po obróbce termicznej jest wolna od zarodników pleśni, grzybów i bakterii chorobotwórczych np. salmonelli oraz innych biologicznych czynników takich jak pajęczaki (np. roztocza) i owady (np. pchły).