Wczytuję dane...
Waga produktu: 20 kg
Realizacja zamówienia: do 3 dni roboczych
Producent: Eggersmann

Sianokiszonka to doskonała alternatywa dla siana. Do jej produkcji używane są wyselekcjonowane gatunki traw, a dzięki hermetycznemu pakowaniu z zachowaniem dużego stopnia wilgoci, sianokiszonka odznacza się zdecydowanie większymi wartościami odżywczymi w stosunku do siana – niczym świeża łąkowa trawa. Dzięki procesowi produkcji możliwe jest całkowite wyeliminowanie kurzu, spor i drobnoustrojów – to sprawia, że sianokiszonka idealnie sprawdzi się w diecie koni alergicznych, chorujących na RAO czy inne schorzenia dróg oddechowych. Ponadto sianokiszonka jest wyjątkowo smaczną paszą objętościową i jest chętnie zjadana nawet przez najbardziej wybredne konie, zazwyczaj dużo chętniej niż siano.

Sianokiszonki GoldenGrass są produkowane ze zbiorów najwyższej jakości traw pochodzących z urodzajnych terenów zalewowych wzdłuż największej rzeki Litwy. Są całkowicie naturalne, nie są wzbogacane żadnymi sztucznymi, chemicznymi dodatkami.

Naturalna mieszanka łąkowa!

Naturalna, soczysta sianokiszonka z naturalnej trawy pastwiskowej.

Ta mieszanka składa się z ponad 40 rodzajów naturalnych traw i ziół, jest bogata w mikroelementy i witaminy. Obecność olejków eterycznych z ziół sprawia, że ​​mieszanka ta emanuje przyjemnym zapachem i lubianą przez wszystkie konie. Długotrwałe stosowanie tej mieszanki pomaga złagodzić alergiczne schorzenia układu oddechowego. Przeznaczona jest dla koni średnio oraz lekko pracujących.

Niska zawartość cukru sprawia, że ta sianokiszonka jest idealna dla koni, które mają tendencje do kolek i kulawizn.

Sianokiszonka z racji sposobu przygotowywania zawiera znacznie mniej substancji pylących niż siano, dlatego też stosowana jest często dla koni alergicznych oraz koni z RAO/COPD.

Jest ona także bardziej energetyczna od siana ( wg. danych od 25 az do 50%).

Zalecane dawkowanie 1-1,5 kg na 100kg masy ciała

Skarmić w ciągu 3-4 dni od otwarcia worka .

Energia - 9,9 MJ

Białko og. strawne 48 gAnaliza:
Sucha masa 54%
Białko surowe 7%
Cukier 2,3%
Wapń 0,4%
Fosfor 0,1%
Potas 0,8%
Magnez 0,1%
Sód 0,01%
Siarka 0,08%
Miedź 3 mg
Żelazo 106 mg
Mangan 53 mg
Cynk 76 mg