Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: od 2 do 7 dni roboczych
Producent: Marstall

Montmorylonit to naturalny minerał z gromady krzemianów (uwodniony krzemian glinu, magnezu i sodu) zaliczany do minerałów ilastych, tzw. smektyków, które dzięki warstwowej budowie kryształu wykazują silne działanie sorpcyjne i wiążące. Z uwagi na swoje szczególne właściwości bentonit znajduje szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, a także przy rekultywacji terenów skażonych metalami ciężkimi. 

W żywieniu koni bentonit wykazuje pozytywny wpływ na przebieg procesów trawiennych zwiększając przyswajalność składników odżywczych z paszy, stabilizuje PH w żołądku zmniejszając ryzyko i łagodząc objawy choroby wrzodowej oraz zwiększa objętość treści pokarmowej dzięki zdolności wchłaniania wody, co ma istotne znaczenie w profilaktyce kolek. Budowa kryształów montmorylonitu pozwala na wychwytywanie i wiązanie substancji szkodliwych wewnątrz kryształu.

ExZem-Plus to krystaliczny bentonit montmorylonit poddany mikromechanicznej obróbce pozwalającej uzyskać pojedyncze kryształki minerału, co zwiększa ich właściwości wiążące. Preparat selektywnie absorbuje substancje szkodliwe, takie jak amoniak, wolne rodniki, metale ciężkie, aflatoksyny, mykotoksyny, grzyby, antygeny itp. w żołądku i jelicie cienkim zapobiegając ich wchłonięciu do krwi, by mogły zostać sprawnie wydalone z organizmu. Zdolność do wiązania wody pozwala na zwiększenie objętości treści pokarmowej, co przekłada się na bardziej jednostajny pasaż treści i dłuższy czas wchłaniania składników odżywczych w jelitach.

Silne działanie detoksykujące ExZem-Plus ma szczególne znaczenie dla koni cierpiących na alergie, których objawy z czasem ulegają zmniejszeniu, dlatego zaleca się jego stosowanie w okresie od lutego do października, kiedy nasilenie alergii znacząco wrasta. W razie potrzeby ExZem-Plus można stosować przez cały rok.

Skład podstawowy
   
Składniki Zawartość
     
Bentonit montmorylonit (E 558) 100,0 %
Zem-Plus jako dodatek do paszy treściwej:
     
w zależności od konia od lutego do października:
     
Kuc 10 - 15g = ok. 1/2 miarki  
Mały koń 15 - 20g = ok. 2/3 miarki  
Duży koń 20 - 30g = ok. 1 miarka  
     
1 miarka = ok. 30g
 
ExZem-Plus jako dodatek do paszy treściwej:
     
w zależności od konia od lutego do października:
     
Kuc 10 - 15g = ok. 1/2 miarki  
Mały koń 15 - 20g = ok. 2/3 miarki  
Duży koń 20 - 30g = ok. 1 miarka  
     

1 miarka = ok. 30g

ExZem-Plus należy podawać w połączeniu z paszą. Ze względu na drobne cząstki oraz neutralny smak i zapach, ExZem-Plus zaleca się podawać z ulubioną paszą konia lub ze szczególnie aromatyczną paszą, na przykład Sinfonie lub Mash. Maksymalna dawka dla konia o wadze 550 kg to 120g/dzień. Zaleca się stosować ExZem-Plus od lutego do października przez okres od 1 do 3 lat, podając zalecaną dawkę. W razie potrzeby preparat można stosować przez cały rok.