Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1-6 tygodni
Producent: Zandona
Ochraniacze magnetyczne na staw skokowy "Therapeutic HOCK" są wyposażone w 12 wkładów magnetycznych, które poprawiają funkcję komórkową, zapewniając naturalne wsparcie terapeutyczne.
 
Te trwałe wkłady magnetyczne wykonane są z wysoce magnetycznych stopów następujących metali: neodymu, żelaza i boru z powłoką niklową; dzięki temu są one zdolne do wywierania strumienia magnetycznego o gęstości 2600 Gauss każdy.
 
Specyficzny układ magnesów, gęstość ich strumienia, natężenie i polaryzacja zostały przebadane z pomocą weterynarzy oraz profesjonalnych jeźdźców w celu zwiększenia miejscowego krążenia limfatycznego I przepływu krwi do maksimum, aby uzyskać szereg korzystnych efektów:
 
- Działanie przeciwbólowe;
- Działanie przeciwzapalne;
- Wzrost mikrokrążenia w chrząstkach;
- Przyspieszenie procesu absorpcji kwasu mlekowego;
- Przyspieszenie procesu eliminacji toksyn;
- Przyspieszenie procesu osteogenezy;
- Przyspieszenie procesów komórkowych.
 
Terapia magnetyczna zmniejsza ból i obrzęk, a jej największą zaletą jest brak skutków ubocznych, które pojawiają się w trakcie stosowania farmaceutyków. Środki przeciwzapalne zwężają naczynia, co powoduje spowolnienie obiegu krwi i limfy, a tym samym procesów komórkowych; magnesy neodymowe z kolei te procesy przyspieszają.
 
Wskazania do stosowania:
- Urazy mięśni, ścięgien, chrząstek;
- Stany zapalne więzadeł;
- Złamania kości;
- Osteoporoza.
 
JAK UŻYWAĆ:
- Konia należy przyzwyczaić do ochraniaczy poprzez stopniowe wydłużanie czasu ich używania, ponieważ miejscowe zwiększenie przepływu krwi początkowo może powodować uczucie łaskotania. Z tego względu przez pierwszych kilka zastosowań zaleca się monitorowanie zwierzęcia lub uwiązanie go tak, by uniemożliwić mu uszkodzenie ochraniaczy magnetycznych.
- Mogą być stosowane u koni w każdym wieku i dowolnej płci, bez limitu czasowego w trakcie spoczynku.
- Należy stosować jedynie w spoczynku, gdy koń jest spokojny i niepobudzony, ponieważ łaskotanie (uczucie dyskomfortu) spowodowane działaniem magnesów może konia dodatkowo irytować.
 
UWAGI:
- Nie stosować w sytuacji, gdy na nodze znajdują się: widoczne siniaki, krwawienia, uszkodzenia ciała lub nie leczone infekcje, ponieważ efekt magnetyczny może przyczynić się do powiększenia powierzchni dotkniętych tymi chorobami.
- Nie stosować w połączeniu z lekami przeciwzapalnymi. Nie stosować aktywnych maści na obszarach poddawanych działaniu magnetycznemu.